Biuro organizacji pielgrzymek

PORTUGALIA- HISZPANIA- FRANCJA- WŁOCHY- 9 DNI:
„Pielgrzymka do miejsc objawień”
04.05- 12.05.2024

Koszt: 2 900 PLN + 390 €
Termin04.05- 12.05.2024
WyżywienieHB
ZakwaterowanieHotel **/***

Opis

Trasa:

Lizbona- Fatima- Bathala- Alcobaca- Nazare- Santiago de Compostela- Ponferrada- Lourdes- Avignion-Spiazzi

Program wyjazdu:

Dzień 1 (04.05.2024) /Sobota/
Wyjazd z Nowego Sącza o godzinie 05:00 (z pozostałych miast według rozkładu jazdy połączeń antenowych). Transfer na lotnisko  Warszawa Okęcie. Odprawa biletowo- bagażowa. Lot do Lizbony (13:00- 16:15). Po lądowaniu w Lizbonie /jeśli samolot będzie planowo/ krótki objazd miasta: dzielnica Belem z pięknym szesnastowiecznym klasztorem Hieronimitów wybudowanym w charakterystycznym dla Portugalii stylu manuelińskim, Pomnik Odkrywców, którzy z Lizbony wyruszali na podbój Nowego Świata, kościół św. Antoniego z Lizbony– stojący w miejscu domu narodzin Świętego, (Msza Święta). Przejazd do Fatimy. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2 (05.05.2024) /Niedziela/
Śniadanie. Całodzienny pobyt w Fatimie. Zwiedzanie Bazyliki, Msza Święta, czas wolny na modlitwę w Kaplicy Objawień ze słynną figurką Fatimskiej Madonny (w koronie znajduje się kula z zamachu podarowana przez Ojca Świętego Jana Pawła II). Obiadokolacja. Możliwość udział w wieczornej procesji. Nocleg.

Dzień 3 (06.05.2024) /Poniedziałek/
Śniadanie. Msza Święta. Droga krzyżowa. Zwiedzanie miejsc związanych z życiem dzieci, którym objawiła się Maryja -wioska Aljustrel. Przejazd do miejscowości Batalha– zwiedzanie zespołu klasztornego Matki Bożej Zwycięskiej, będącego wspaniałym arcydziełem gotyku z grobowcami władców portugalskich, wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przejazd do miejscowości Alcobaca, gdzie znajduje się gotycki klasztor cystersów z grobowcami bohaterów romantycznej legendy– króla Pedro I i jego ukochanej Ines de Castro (z zewnątrz), następnie nawiedzenie pobliskiego kościoła. Po południu wyjazd nad Atlantyk do Nazare, dawnej uroczej wioski rybackiej z Sanktuarium Maryjnym, dziś najbardziej znanego kurortu w tej części wybrzeża. Odpoczynek na pięknej plaży. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Możliwość udziału w różańcu i procesji ze świecami, nocleg.

Dzień 4 (07.05.2024) /Wtorek/
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Santiago de Compostela. Nawiedzenie Bazyliki z relikwiami św. Jakuba Apostoła, Msza Święta. Przejazd w okolice Ponferrady. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5 (08.05.2024) /Środa/
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Leon– Katedra Santa Maria de la Regla. Msza Święta. Następnie przejazd do Lourdes, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja. Możliwość udziału w procesji z lampionami, nocleg.

Dzień 6 (09.05.2024) /Czwartek/
Śniadanie. Zwiedzanie sanktuarium w Lourdes: Grota Massabielska, Bazyliki: Górna, Różańcowa, Piusa X. Msza Święta. Zwiedzanie miejsc związanych z życiem Św. Bernadetty. Czas wolny na indywidualną modlitwę. Droga Krzyżowa. Obiadokolacja. Możliwość uczestnictwa w wieczornej procesji z lampionami. Nocleg.

Dzień 7 (10.05.2024) /Piątek/
Wczesna Msza Święta. Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd i krótki pobyt w Avignon- pełniącego w XIV wieku tymczasową siedzibę papiestwa. Przejazd tranzytowy do Włoch. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8 (11.05.2024) /Sobota/
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do miejscowości Spiazzi i przejazd do Sanktuarium Madonna Della Corona. Msza Święta. Sanktuarium zawieszone jest niezwykle malowniczo na wysokości 774 metrów nad poziomem morza. Następnie przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 9 (12.05.2024) /Niedziela/
Śniadanie i wykwaterowanie. Tranzytowy przejazd powrotny do Polski. Podczas podróży Msza Święta. Zakończenie pielgrzymki w późnych godzinach nocnych.


Cena zawiera:

-> Transfer na lotnisko w Warszawie
-> Bilet lotniczy na trasie Warszawa- Lizbona (+ bagażem rejestrowanym)
-> Przejazd autokarem (WC, Klimatyzacja, DVD),
-> 8 noclegów w hotelach **/*** w pokojach 2-, 3- osobowych z pełnym węzłem sanitarnym,
-> Wyżywienie wg. programu
-> Opiekę pilota- przewodnika na całej trasie,
-> Ubezpieczenie KL/NNW,
-> Msze Święte
-> Opłaty parkingowe oraz wjazdowe do miast
-> Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów

Cena nie zawiera:

-> Dopłaty do pokoju 1-osobowego (+ 190 EUR),
-> Świadczeń nie wymienionych w ofercie,
-> Napoi do obiadokolacji

+48 518 767 108 /24h/ kontakt@pielgrzymkowo.pl