Biuro organizacji pielgrzymek

WŁOCHY- FRANCJA- HISZPANIA- PORTUGALIA- 13 DNI:
„Pielgrzymka- Sanktuaria Europy”
03.09-15.09.2024

Koszt: 1850 PLN + 750 €
Termin03.09-15.09.2024
WyżywienieHB
ZakwaterowanieHotel min. ***

Opis

Trasa:

Padwa- Spiazzi- Turyn- La Salette- Barcelona- Montserrat- Saragossa- Toledo- Fatima- Porto- Sameiro- Braga- Santiago de Compostela- Leon- Lourdes- Avignon- San Remo

Program wyjazdu:

Dzień 1 (Wtorek) /03.09.2024/
Wyjazd z Nowego Sącza o godzinie 01:00 (z pozostałych miast według rozkładu jazdy połączeń antenowych). Przejazd tranzytowy do Włoch. Popołudniowe zwiedzanie Padwy: Sanktuarium z grobem Św. Leopolda Mandica, Prato della Vale oraz Bazylika Świętego Antoniego. W czasie zwiedzania Msza Święta. Następnie przejazd do hotelu w okolicach Werony. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2 (Środa) /04.09.2024/
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do miejscowości Spiazzi. Przejazd do Sanktuarium Madonna Della Corona. Sanktuarium zawieszone jest niezwykle malowniczo na wysokości 774 metrów nad poziomem morza. Nawiedzenie Sanktuarium i Msza Święta. Przejazd do Turynu. Nawiedzenie Katedry z Całunem Turyńskim oraz Kościoła z grobem Św. Jana Bosko. Następnie przejazd do hotelu w okolicach Turynu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3 (Czwartek) /05.09.2024/
Wczesne śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do francuskiego Sanktuarium Matki Bożej z La Salette. Nawiedzenie Sanktuarium. Następnie przejazd w okolice Barcelony. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4 (Piątek) /06.09.2024/
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Barcelony. Zwiedzanie stolicy Katalonii w której to swe dzieła tworzył niepowtarzalny artysta Gaudi. Podczas zwiedzania zobaczyć będzie można: Pomnik Kolumba, Ramble, Dzielnica Gotycka z Katedrą św. Eulalii, Pałac Królewski. Następnie przejazd do Montserrat, miejsca gdzie czczona jest niewielka figurka Madonny, nazwana La Morenta. Nawiedzenie Sanktuarium. Następnie przejazd do Saragossy i nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Pilar. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie i obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 5 (Sobota) /07.09.2024/
Śniadanie i wykwaterowanie. Przejazd do Toledo. Spacer po Starym Mieście wokół najpiękniejszych zabytków: Biała Synagoga z 1180r, późnogotycki Klasztor Franciszkanów, Św. Jana od Królów, zwiedzanie gotyckiej katedry- najważniejszej świątyni hiszpańskiego Kościoła i miejsca spoczynku większości królów Kastylii. Następnie Kościół Santo Tome- ze słynnym obrazem El Greca- Pogrzeb Hrabiego Orgaza (w trakcie pobytu Msza Święta). Przejazd do Fatimy. Zakwaterowane, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6 (Niedziela) /08.09.2024/
Śniadanie. Całodzienny pobyt w Fatimie. Zwiedzanie Bazyliki, czas wolny na modlitwę w Kaplicy Objawień ze słynną figurką Fatimskiej Madonny (w koronie znajduje się kula z zamachu podarowana przez Ojca Świętego Jana Pawła II). Msza Święta. Obiadokolacja. Udział w procesji i nocleg.

Dzień 7 (Poniedziałek) /09.09.2024/
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Msza Święta. Droga krzyżowa. Zwiedzanie miejsc związanych z życiem dzieci (wioska Aljustrel). Przejazd do Porto. Krótkie zwiedzanie miasta. Następnie przejazd w okolice Bragi. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8 (Wtorek) /10.09.2024/
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Sanktuarium Św. Jana Pawła II w Sameiro. Następnie zwiedzanie malowniczego Sanktuarium Bom Jesus do Monte w Bradze. Przejazd do Santiago de Compostela. Nawiedzenie Bazyliki z relikwiami św. Jakuba Apostoła (Msza Święta). Przejazd do hotelu w okolicach Ponferady. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 9 (Środa) /11.09.2024/
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Leon- Katedra Santa Maria de la Regla (Msza Święta). Następnie przejazd do Lourdes. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 10 (Czwartek) /12.09.2024/
Śniadanie. Zwiedzanie Sanktuarium Lourdes: Grota Massabielska, Bazyliki: Górna, Różańcowa, Piusa X. Zwiedzanie miejsc związanych z życiem Św. Bernadetty. Msza Święta. Czas wolny na indywidualną modlitwę. Obiadokolacja. Uczestnictwo w wieczornej procesji z lampionami. Nocleg.

Dzień 11 (Piątek) /13.09.2024/
Wczesne śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Msza Święta. Przejazd do Avignon. Zwiedzanie miasta, które zasłynęło jako Stolica Papieska w XVI w. Krótki spacer: Pałac Papieski, Pont Saint-Bénézet. Przejazd do hotelu w okolicy San Remo na terytorium Włoch. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 12 (Sobota) /14.09.2024/
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do San Remo- najsłynniejszego kurortu nad Morzem Liguryjskim, znanego z festiwali, kasyna i targów kwiatowych. Spacer po Corso dell’Imperatrice z egzotycznymi palmami i zwiedzanie La Pigna- malowniczego średniowiecznego starego miasta. Następnie przejazd do hotelu w regionie Veneto. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 13 (Niedziela) /15.09.2024/
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd w kierunku Polski. Po drodze Msza Święta w kościele którym opiekują się Salezjanie w Ljublianie. Powrót do Nowego Sącza w późnych godzinach nocnych.

Cena zawiera:

-> Transport autokarem (WC, Klimatyzacja, DVD, Caffe- Bar, Uchylne i rozsuwane fotele),
-> Zakwaterowanie w hotelach min. **/*** w pokojach 2-,3- osobowych z pełnym węzłem sanitarnym,
-> Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje wg. programu,
-> Opieka pilota-przewodnika,
-> Ubezpieczenie NNW/KL

Cena nie zawiera:

-> Kosztów realizacji programu turystycznego tj.: Wstępy do zwiedzanych obiektów i przewodników lokalnych, opłaty drogowe oraz parkingowe, użyczenie urządzeń TOUR-GUIDE: + 50 EUR – obligatoryjnie płatne u pilota w autokarze,
-> Dopłaty po pokoju 1- osobowego (+ 180 EUR),
-> Napoi do obiadokolacji,
-> Świadczeń nie wymieniowych w ofercie

+48 518 767 108 /24h/ kontakt@pielgrzymkowo.pl