Biuro organizacji pielgrzymek

WŁOCHY- 10 DNI:
„Pielgrzymka śladami Świętych”
10.10- 19.10.2024

Koszt: 1550 PLN + 350€
Termin10.10- 19.10.2024
WyżywienieHB
ZakwaterowanieHotel min. ***

Opis

Trasa:

Asyż- Roccaporena- Cascia- Rzym- Watykan- Neapol- Pompeje- Salerno- Amalfi- Matera- San Giovanni Rotondo- Monte San Angelo- Lanciano- Manopello- Loreto- San Marino- Padwa

Program wyjazdu:

Dzień 1 (10.10.2024/Czwartek/
Wyjazd z Nowego Sącza o godz. 01:00. (z pozostałych miast wg. rozkładu jazdy połączeń antenowych). Przejazd tranzytowy do Włoch. Przejazd przez terytorium Włoch (w trakcie przejazdu Msza Święta). W godzinach wieczornych przyjazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2 (11.10.2024) /Piątek/
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Asyżu. Zwiedzanie Bazyliki Santa Maria degli Angeli (Msza Święta), Bazylika Św. Franciszka oraz Świętej Klary. Przejazd do Roccaporena i zwiedzanie miejsc związanych z życiem Św. Rity. Przejazd do Casci nawiedzenie Bazyliki z grobem Św. Rity. Następnie przejazd w okolice Rzymu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3 (12.10.2024) /Sobota/
Śniadanie. Przejazd i zwiedzanie Domu Generalnego Palotynów, nawiedzenie grobu Św. Wincentego Palottiego, zwiedzanie miejsc związanych z życiem Świętego (Msza Święta). Przejazd do centrum miasta. Zwiedzanie Rzymu. Bazylika Św. Jana na Lateranie, Św. Schody, Bazylika Św. Krzyża w Jerozolimie. Następnie przejazd i zwiedzanie Bazyliki Św. Pawła za Murami oraz Sanktuarium Trzech Fontann (miejsce śmierci męczeńskiej Św. Pawła). Przejazd i zwiedzanie Bazyliki Santa Maria Maggiore. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4 (13.10.2024) /Niedziela/
Śniadanie. Przejazd na Watykan. Msza Święta w Bazylice Św. Piotra. Zwiedzanie Państwa Watykańskiego: Plac Św. Piotra, Bazylika Św. Piotra z grobem Św. Jana Pawła II. Czas wolny na zakup pamiątek i dewocjonaliów. Udział w modlitwie Anioł Pański z Papieżem (zależne od obecności Ojca Świętego). Następnie spacer po Rzymie: Plac Navona, Pantheon (z zewnątrz), Schody Hiszpańskie, Fontannę di Trevi, Koloseum- Forum Romanum (oba obiekty z zewnątrz). Następnie spacer na wzgórze Kapitolińskie, Plac Wenecki, Forum Boarium ze słynnymi Ustami Prawdy. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5 (14.10.2024) /Poniedziałek/
Śniadanie i wykwaterowanie. Przejazd do Neapolu. Zwiedzanie stolicy południa: Katedra Św. Januarego, Kościół Ojca Dolindo (Msza Święta), Piazza Plebisciti, Castel Nuovo, Castel Uovo. Przejazd do Salerno i rejs statkiem do Amalfi- niezwykle malowniczego miasteczka położonego na wybrzeżu morza tyrreńskiego. Zwiedzanie Katedry Św. Andrzeja, czas wolny na spacer oraz kąpiel w morzu. Powrót statkiem, przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6 (15.10.2024) /Wtorek/
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Pompei. Nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej (Msza Święta). Następnie przejazd do Matery- zwiedzanie historycznej części miasta wykutego w kamieniu, które było już zamieszkane przez ludzi 10 000 lat temu. Miasta, w którym nagrywano między innymi Pasję Mela Gibsona i ponad 100 innych filmów. Sassi- dzielnica w której czas zatrzymał się wiele tysięcy lat temu. Następnie przejazd do San Giovanni Rotondo. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7 (16.10.2024) /Środa/
Śniadanie, przejazd na wzgórze Monte San Angelo i nawiedzenie Sanktuarium Św. Michała Archanioła. Następnie powrót do San Giovanni Rotondo i zwiedzanie miejsc związanych z życiem Św. Ojca Pio. Msza Święta w antycznym kościółku oraz modlitwy przy grobie Świętego. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8 (17.10.2024) /Czwartek/
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Lanciano. Nawiedzenie Sanktuarium Cudu Eucharystycznego z VIII wieku naszej ery. Przejazd do Manopello i zwiedzanie Sanktuarium Św. Oblicza (Msza Święta). Następnie przejazd do Loreto- nawiedzenie Bazyliki Domku Św. Rodziny oraz cmentarza żołnierzy polskich. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 9 (18.10.2024) /Piątek/
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Republiki San Marino. Zwiedzanie jednego z najmniejszych państw Europy: Grota łuczników, Plac Miejski, Bazylika Św. Marino, zamki i twierdze obronne. Następnie czas wolny na zakupy. Przejazd do Padwy. Zwiedzanie Bazylika Św. Antoniego (Msza Święta), Pratto della Valle, Sanktuarium Św. Leopolda Mandica. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 10 (19.10.2024) /Sobota/
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Msza Święta i wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie pielgrzymki w późnych godzinach nocnych.

Cena zawiera:

-> Transport autokarem (WC, Klimatyzacja, DVD, Caffe- Bar, Uchylne i rozsuwane fotele),
-> Zakwaterowanie w hotelach min. *** w pokojach 2-,3- osobowych z pełnym węzłem sanitarnym,
-> Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje wg. programu,
-> Opieka pilota-przewodnika,
-> Ubezpieczenie NNW/KL

Cena nie zawiera:

-> Kosztów realizacji programu turystycznego tj.: Wstępy do zwiedzanych obiektów i przewodników lokalnych, opłaty drogowe oraz parkingowe, użyczenie urządzeń TOUR-GUIDE: + 80 EUR – obligatoryjnie płatne u pilota w autokarze,
-> Dopłaty po pokoju 1- osobowego (+ 140 EUR),
-> Napoi do obiadokolacji,
-> Świadczeń nie wymieniowych w ofercie

+48 518 767 108 /24h/ kontakt@pielgrzymkowo.pl