Biuro organizacji pielgrzymek

Portugalia 13 dni

Zjawiskowe zatoki, przepiękne formacje skalne, białe plaże, tętniące życiem miasteczka z renesansowymi i barokowymi zabytkami.

Koszt: 1090 zł/os.
Termin13 dni
Wyżywienieśniadania i obiadokolacje
Zakwaterowanie11 noclegów Hotel***

Opis

Mariazell, Marktl am Inn, Altotting, La Salette, Barcelona, Montserrat, Saragossa, Toledo, Fatima, Porto, Santiago de Compostela, Ocebreiro, Leon, Lourdes, Avignon, San Remo, Ossiach

1 dzień:

Godz. 00:30 – złożenie bagaży. Godz. 00:45 - Msza św. wyjazd o godzinie 01:30. Przejazd do Austrii. Zwiedzenie sanktuarium w Mariazell. Następnie przejazd do Marktl am Inn, miejsca narodzin Papieża Benedykta XVI. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

2 dzień:

Wczesne śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Nawiedzenie sanktuarium w Altötting (msza św.), które jest sercem Bawarii i jednym z serc Europy.Przejazd malownicza trasą Alpejską  do Włoch. Przejazd do hotelu w okolicach Turynu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

3 dzień:

Wczesne śniadanie i przejazd na La Salette, nawiedzenie sanktuarium (msza św.). Następnie przejazd w okolice Barcelony. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

4 dzień:

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Barcelony- krótkie zwiedzanie stolicy Katalonii, w której tworzył swe dzieła niepowtarzalny artysta – Gaudi i zwiedzanie: Pomnik Kolumba, Ramble, Dzielnica Gotycka z Katedrą św. Eulalii, Pałac Królewski. Następnie przejazd do Montserrat, miejsca gdzie czczona jest niewielka figurka Madonny, nazwana La Morenta (msza św.).Przejazd do Saragossy i nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Pilar. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie i obiadokolacja. Nocleg

5 dzień:

Śniadanie i wykwaterowanie. Przejazd do Toledo. Spacer po Starym Mieście wokół najpiękniejszych zabytków: Biała Synagoga z 1180r, późnogotycki Klasztor Franciszkanów, Św. Jana od Królów, zwiedzanie gotyckiej katedry - najważniejszej świątyni hiszpańskiego Kościoła i miejsca spoczynku większości królów Kastylii (msza św.). Kościół Santo Tome - ze słynnym obrazem El Greca- Pogrzeb Hrabiego Orgaza. Przejazd do hotelu na terytorium Portugalii. Zakwaterowane. Obiadokolacja. Nocleg.

6 dzień:

Śniadanie i całodzienny pobyt w sanktuarium połączony ze mszą świętą , droga krzyżowa. Obiadokolacja ( udział w procesji) i nocleg.

7 dzień:

Śniadanie. Całodzienny pobyt w Fatimie. Zwiedzanie bazyliki, czas wolny na modlitwę w Kaplicy Objawień ze słynną figurką Fatimskiej Madonny (w koronie znajduje się kula podarowana przez Ojca Świętego JP II)(msza św.) Obiadokolacja, udział w procesji i nocleg.

8 dzień:

Wykwaterowanie z hotelu / śniadanie w formie.  Pakietów/. Przejazd do Porto. Krótkie zwiedzanie miasta. Następnie przejazd do Santiago de Compostela. Nawiedzenie bazyliki z relikwiami św. Jakuba Apostoła (msza św.). Przejazd do kościoła Santa Maria la Real – w miejscowości O’Cebreiro – miejsca związanego z cudem Eucharystycznym. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

9 dzień:

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Leon - Katedra Santa Maria de la Regla (msz św.). Następnie przejazd do Lourdes. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

10 dzień:

Śniadanie. Zwiedzanie sanktuarium Lourdes- Grota Massabielska, Bazyliki (Górna, Różańcowa, Piusa X), zwiedzanie miejsc związanych z życiem Św. Bernadetty, msza św. Czas wolny na indywidualną modlitwę. Obiadokolacja. Uczestnictwo w wieczornej procesji z lampionami. Nocleg.

11 dzień:

Wczesne śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Avignon. Zwiedzanie miasta, które zasłynęło, jako Stolica Papieska w XVI w. Krótki spacer: Pałac Papieski, Pont Saint-Bénéze, msza św. Przejazd do hotelu w okolicy San Remo na terytorium Włoch. Zakwaterowanie, Obiadokolacja i nocleg.

12 dzień:

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do San Remo - najsłynniejszego kurortu nad Morzem Liguryjskim, znanego z festiwali, kasyna gry i targów kwiatowych. Spacer po Corso dell'Imperatrice z egzotycznymi palmami i zwiedzanie La Pigna - malowniczego średniowiecznego starego miasta (msz św.). Następnie przejazd do hotelu w regionie Veneto. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

13 dzień:

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd w kierunku Polski. Po drodze msza święta w malowniczej alpejskiej miejscowości Tarvisio. Przejazd do miejscowości Ossiach – zwiedzenie klasztoru i miejsca pobytu króla Bolesława Śmiałego i jego grób. Powrót do Szczepanowa w późnych godzinach nocnych.


Cena:

1090 zł / os.  + 560 euro

Cena zawiera: 

  • przejazd komfortowym autokarem (wc, video, barek, klimatyzacja)
  • 11 noclegów Hotele **/*** (pokoje 2,3 osobowe z łazienkami )
  • wyżywienie: 11 śniadań i 11 obiadokolacji
  • opiekę pilota – przewodnika
  • msze święte każdego dnia pielgrzymki
  • wstęp Katedra Leon
  • ubezpieczenie NW/KL

Cena nie zawiera:

  • napoi do kolacji  
+48 669 211 770 /24h/ kontakt@pielgrzymkowo.pl