Biuro organizacji pielgrzymek

Opis

POLSKA 5 DNI
(KRASICZYN-PRZEMYŚL-KALWARIA PACŁAWSKA-SANOK-JEZIORO SOLIŃSKIE-KOMAŃCZA-USTRZYKI DOLNE-STRACHOCIN-HACZÓW-BÓBRKA-ŁAŃCUT)

DZIEŃ 1

Wyjazd godz.07,00. Przejazd do Krasiczyna. Zwiedzanie zamku wybudowanego na przełomie XVI i XVII w. przez Stanisława Krasickiego i jego syna Marcina. Zespół zamkowo-parkowy w Krasiczynie uznawany jest za jeden z najpiękniejszych skarbów architektury renesansowo-manierystycznej w Europie. Na szczególną uwagę zasługują cztery okrągłe baszty – Boska, Papieska, Królewska i Szlachecka. Ich nazwy symbolizują aprobowaną przez fundatorów hierarchię świata obejmującą doczesność i wieczność. Następnie przejazd do Przemyśla, który był miastem królewskim I Rzeczypospolitej, zaś jego położenie na siedmiu wzgórzach kończących się tu Karpat sprawia, że nazywany jest polskim Rzymem. Spacer po mieście podczas, którego zaplanowane jest nawiedzenie Archikatedry Przemyskiej. Następnie wizyta w Kalwarii Pacławskiej. Nawiedzenie Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej (Msza Święta). Usytuowanie kalwarii na wzgórzach ma duże podobieństwo do krajobrazu Jerozolimy. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Sanoka. Zwiedzanie Starego Miasta oraz Muzeum Budownictwa Ludowego. Jest to pierwsze i największe pod względem liczby zgromadzonych obiektów muzeum etnograficzne w Polsce. Następnie rejs po Jeziorze Solińskim, największym sztucznym akwenie w Polsce, podczas którego można podziwiać piękno bieszczadzkiej przyrody oraz potężną konstrukcję tamy. Popołudniu nawiedzenie klasztoru nazaretanek w Komańczy(Msza Święta), który był miejscem internowania kardynała Stefana Wyszyńskiego. Tutaj 16 maja 1956 prymas Polski napisał tekst Jasnogórskich Ślubów Narodu Polskiego. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Całodzienna wycieczka po „obwodnicy bieszczadzkiej” z przewodnikiem, podczas której można zobaczyć m.in. Muzeum Przyrodnicze w Ustrzykach Dolnych oraz wybrać się na pieszą wycieczkę szlakiem górskim po Bieszczadzkim Parku Narodowym. Popołudniu przejazd Bieszczadzką Kolejką Leśną, która jest najwyżej położoną linią wąskotorową w Polsce. W ciągu dnia (Msza Święta) w jednym z sanktuariów. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do wsi Strachocina. Nawiedzenie Sanktuarium św. Andrzeja Boboli. Przejazd do Haczowa. Nawiedzenie kościoła Wniebowzięcia NMP i św. Michała Archanioła, który wraz z innymi drewnianymi kościołami południowej Małopolski i Podkarpacia wpisany jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO (Msza Święta). Następnie przejazd do Bóbrki. Zwiedzanie Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego, znajdującego się na terenie nadal działającej, pierwszej na świecie kopalni, w której wydobywano ropę naftową. Następnie przejazd do Dukli. Nawiedzenie Sanktuarium św. Jana. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Zwiedzanie imponującego zamku Lubomirskich i Potockich w Łańcucie, który jest jedną z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce. Słynie ze znakomitych wnętrz mieszkalnych oraz malowniczego parku w stylu angielskim, który otacza zespół pałacowy. Msza Święta w jednym z sanktuariów. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.


Cena:

  • Cena: 1120,00 przy grupie 50-58 płatnych plus opiekun duchowy

Cena zawiera:

  • Przejazd klimatyzowanym autokarem;
  • 4 noclegi w hotelu lub pensjonacie, zakwaterowanie w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami;
  • Wyżywienie: 4 śniadania, 4 obiadokolacje, Opiekę pilota na całej trasie;
  • Opiekę duchową kapłana;
  • Ubezpieczenie NNW do 10000 zł; Podatki, opłaty klimatyczne
  • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz inne opłaty związane z realizacją programu

Cena nie zawiera:

  • Napojów do obiadokolacji;
  • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 300 zł;

 

+48 518 767 108 /24h/ kontakt@pielgrzymkowo.pl