Biuro organizacji pielgrzymek

Opis

POLSKA 4 DNI
(GÓRA ŚW. ANNY, WAMBIERZYCE-CZERMNA-MIĘDZYGÓRZE-WROCŁAW-PIEKARY ŚLĄSKIE)

DZIEŃ 1

Wyjazd godz.07,00 przejazd na Górę Św. Anny. Góra Świętej Anny jest miejscem szczególnym dla Ślązaków z powodu rozegranej tam bitwy podczas III powstania śląskiego. Wizyta w Muzeum Czynu Powstańczego przybliży uczestnikom wydarzenia z trudnej przeszłości regionu. 
Zwiedzanie klasztoru, (Msza Święta), Muzeum Czynu Powstańczego, Droga krzyżowa , zwiedzanie Sanktuarium. Czas wolny. Przejazd okolice Wambierzyc zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 2

Śniadanie, przejazd do Wambierzyc śląskiego Jeruzalem. Zwiedzanie Bazyliki Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny- Sanktuarium Wambierzyckiej Królowej Rodzin Patronki Ziemi Kłodzkiej. Obecna Bazylika stoi w miejscu gdzie w XII wieku w niszy wysokiego drzewa umieszczono figurkę Matki Boskiej. Według kronik w 1218 roku ociemniały Jan z Raszewa odzyskał w tym miejscu wzrok. Po tym wydarzeniu do Wambierzyc zaczęło podróżować wielu pielgrzymów. W 1980 roku Kardynał Wyszyński dokonał koronacji figurki Matki Bożej nadając jej tytuł Wambierzyckiej Królowej Rodzin. (Msza Święta) Czas wolny na prywatną modlitwę. Przejazd do Czermnej. Zwiedzanie słynnej Kaplicy Czaszek. Jest to niewielka barokowa kaplica murowana posadowiona na podstawie kwadratu, usytuowana została pomiędzy kościołem Św. Bartłomieja a wolnostojącą dzwonnicą. Ściany i sklepienia kaplicy pokrywa ok. 3 tys. czaszek i kości ludzkich ofiar wojen oraz epidemii. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie, przejazd do Międzygórza zwiedzanie Sanktuarium Marii Śnieżnej,(Msza Święta) następnie spacer po zaporze wodnej. Spacer do wodospadu Wilczki . Następnie ognisko z pieczeniem kiełbasy. Przejazd do Wrocławia, spotkanie z przewodnikiem i spacer po mieście. Stare Miasto - Rynek, Ratusz, Kamieniczki „Jaś i Małgosia” - dwa zabytkowe domki trzymające się za ręce, Plac Solny, Jatki - uliczka wpisana do rejestru zabytków województwa dolnośląskiego. Spacer na Ostrów Tumski – najstarsza, zabytkowa część Wrocławia, która powstała na ówczesnej wyspie: Katedra, pomnik Św. Jana Nepomucena. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja z wieczorkiem przy muzyce, nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie , przejazd do Piekar Śląskich . Zwiedzanie sanktuarium (Msza Święta)Kalwaria Piekarska, Radio Piekary. Czas wolny na prywatne modlitwy i ewentualny posiłek. W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd i zakończenie pielgrzymki w godzinach popołudniowych.


Cena:

  • 900,00 (przy grupie min. 50 max 58 )+opiekun duchowy.

Cena zawiera:

  • Przejazd klimatyzowanym autokarem;
  • 3 noclegi w hotelu zakwaterowanie w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami;
  • Wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje, Opiekę pilota na całej trasie;
  • Opiekę duchową kapłana;
  • Ubezpieczenie NNW do 10000 zł; Podatki, opłaty klimatyczne;
  • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz inne opłaty związane z realizacją programu;
  • Ognisko z pieczeniem kiełbasy, wieczorek przy muzyce.

Cena nie zawiera:

  • Napojów do obiadokolacji;
  • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 300 zł;+48 518 767 108 /24h/ kontakt@pielgrzymkowo.pl