Biuro organizacji pielgrzymek

Opis

Pielgrzymka 3 dni
Kalwaria Zebrzydowska-Wadowice-Piekary Śląskie-Częstochowa-Łagiewniki-Bochnia

Dzień 1
Wyjazd godz. 07,00 przejazd do
Kalwarii Zebrzydowskiej, Zwiedzanie Sanktuarium Bernardynów ( Msza Święta). Oprócz sanktuarium zwiedzimy również słynne kalwaryjskie dróżki i kaplice dedykowane różnym etapom Męki Pańskiej i wydarzeniom z życia Marii. Następnie przejazd do Wadowic. W rodzinnym mieście św. Jana Pawła II odwiedzimy przede wszystkim dom, w którym spędził dzieciństwo- dziś jest to fascynujące dedykowane papieżowi muzeum. Zwiedzimy również wadowicką Bazylikę Ofiarowania Najświętszej Marii Panny i odbędziemy spacer po Rynku aż do cukierni, w której młody Karol zajadał się słynnymi kremówkami. Następnie przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
Dzień 2
Śniadanie, przejazd do
Piekar Śląskich . Zwiedzanie sanktuarium (Msza Święta) Kalwaria Piekarska, Radio Piekary. Czas wolny na prywatne modlitwy. Przejazd do Częstochowy. Zwiedzanie Sanktuarium na Jasnej Górze. Główną częścią zespołu klasztornego jest barokowa Bazylika Znalezienia Krzyża Świętego i Narodzenia Najświętszej Marii Panny. W przylegającej do bazyliki Kaplicy Cudownego Obrazu znajduje się obraz Matki Boskiej Częstochowskiej uznawany przez kościół katolicki i prawosławny za cudowny. Pozostałością dawnych umocnień klasztoru są charakterystyczne wały jasnogórskie z bastionem. Zwiedzanie: Kaplica Cudownego Obrazu Matki Bożej, Bazylika Jasnogórska, Sala Rycerska, Skarbiec, Muzeum Jubileuszu 600-lecia Jasnej Góry, Bastion Św. Rocha, Wieża Jasnogórska. W trakcie pobytu kolacja i udział w Apelu Jasnogórskim. Następnie przejazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg .
Dzień 3
Śniadanie i przejazd do podkrakowskich
Łagiewnik. W okresie międzywojenny w tutejszym klasztorze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia żyła i zmarła Św. Faustyna Kowalska, przez którą Chrystus Pan przekazał kościołowi i światu orędzie o Bożym Miłosierdziu. Zwiedzimy stary kościół w który pochowana jest Święta oraz nowe Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. (Msza Święta) Odwiedzimy również
Centrum Jana Pawła II „ Nie lękajcie się ‘. Następnie przejazd do
Bochni i zwiedzanie kopalni soli. Po zwiedzaniu powrót i zakończenie pielgrzymki.


Cena:

  • 730,00 zł (przy grupie minimum 50 osób + opiekun duchowy)

Cena zawiera

  • przejazd autokarem klasy lux(wc, klimatyzacja, dvd)
  • 2 noclegi w hotelu
  • wyżywienie- 2x śniadanie, 2 x obiadokolacja
  • opiekę pilota-przewodnika
  • zestawy TOUR GUIDE, oraz wszelkie koszty realizacji programu
  • ubezpieczenie NW/KL
  • wstępy do zwiedzanych obiektów
+48 518 767 108 /24h/ kontakt@pielgrzymkowo.pl