Biuro organizacji pielgrzymek

Pielgrzymka Włochy – 10 DNI 17.04-26.04.2023

Koszt: 1350 PLN +290€
Termin17.04-26.04.2023
WyżywienieHB
ZakwaterowanieHotel min. ***

Opis

W programie: Asyż-Roccaporena-Cascia-Rzym-Watykan-Neapol-Pompeje-Salerno-Amalfi-Matera-San Giovanni Rotondo-Monte San Angelo-Lanciano-Manopello-Loreto-San Marino-Padwa

Program wyjazdu:

Dzień 1
Wyjazd  z Nowego Sącza godz. 01:00 (z pozostałych miast według rozkładu jazdy) . Przejazd tranzytowy do Włoch. Przejazd przez terytorium Włoch ( w trakcie przejazdu Msza Święta) w godzinach wieczornych przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
Dzień 2
Śniadanie przejazd do Asyżu-zwiedzanie Bazyliki Santa Maria degli Angeli (Msza Święta) Bazylika Św. Franiczka oraz Św. Klary. Przejazd do Roccaporena i zwiedzanie miejsc związanych z życiem Św. Rity. Przejazd do Casci nawiedzenie Bazyliki z grobem Św. Rity. Następnie przejazd w okolice Rzymu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
Dzień 3
Śniadanie, na Watykan, udział w Audiencji Papieskiej na Placu Św. Piotra (zależne od obecności Papieża). Przejazd do centrum miasta. Zwiedzanie Rzymu. Bazylika Św. Jana na Lateranie, Św. Schody, Bazylika Św. Krzyża w Jerozolimie (Msza Święta). Następnie przejazd i zwiedzanie Bazyliki Św. Pawła za Murami oraz Sanktuarium Trzech Fontann (miejsce śmierci męczeńskiej Św. Pawła). Przejazd i zwiedzanie Bazyliki Santa Maria Maggiore. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
Dzień 4
Śniadanie, przejazd na Watykan. Msza Święta w Bazylice Św. Piotra.  Zwiedzanie Państwa Watykańskiego. Plac Św. Piotra, Bazylika Św. Piotra z grobem Św. Jana Pawła II. Czas wolny na zakup pamiątek i dewocjonalii. Następnie spacer podczas którego zobaczymy: Plac Navona, Pantheon, Schody Hiszpańskie, Fontannę di Trevi. Zwiedzanie: Koloseum- Forum Romanum ( oba obiekty z zewnątrz). Następnie spacer na wzgórze Kapitolińskie, Plac Wenecki, Forum Boarium ze słynnymi Ustami Prawdy. Powrót do hotelu,  obiadokolacja i nocleg.
Dzień 5
Śniadanie, przejazd do Neapolu. Zwiedzanie stolicy południa: Katedra Św. Januarego, Kościół Ojca Dolindo ( Msza Święta) Piazza Plebisciti, Castel Nuovo, Castel Uovo. Przejazd do Salerno i rejs statkiem do Amalfi niezwykle malowniczego miasteczka położonego na wybrzeżu morza tyreńskiego. Zwiedzanie Katedry Św. Andrzeja, czas wolny na spacer oraz kąpiel w morzu. Powrót statkiem, przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
Dzień 6
Śniadanie, przejazd do Pompei. Nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej (Msza Święta) Następnie przejazd do Matery-zwiedzanie historycznej części miasta wykutego w kamieniu. Miasta ktore było już zamieszkane przez ludzi 10 000 lat temu. Miasta w którym nagrywano między innymi Pasję Mela Gibsona i ponad 100 innych filmów. Sassi dzielnica w której czas zatrzymał się wiele tysięcy lat temu. Następnie przejazd do San Giovanni Rotondo, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.
Dzień 7
Śniadanie, przejazd na wzgórze Monte San Angelo i nawiedzenie Sanktuarium Św. Michała Archanioła. Następnie powrót do San Giovanni Rotondo i zwiedzanie miejsc związanych z życiem Św. Ojca Pio.
Msza Święta w Antycznym kościółku oraz modlitwy przy grobie Świętego. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
Dzień 8
Śniadanie i przejazd do Lanciano. Nawiedzenie Sanktuarium Cudu Eucharystycznego z VIII wieku naszej ery. Przejazd do Manopello i zwiedzanie Sanktuarium Św. Oblicza( Msza Święta). Następnie przejazd do Loreto-nawiedzenie Bazyliki Domku Św. Rodziny oraz cmentarza żołnierzy polskich. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
Dzień 9
Śniadanie, przejazd do Republiki San Marino. Zwiedzanie jednego z najmniejszych państ Europy- Grota łuczników-Plac Miejski-Bazylika Św. Marino, zamki i twierdze obronne. Następnie czas wolny na zakupy. Przejazd do Padwy. Zwiedzanie- Bazylika Św. Antoniego ( Msza Święta) Pratto della Valle, Sanktuarium Św. Leopolda Mandica. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
Dzień 10
Śniadanie, Msza Święta i wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie pielgrzymki w późnych godzinach nocnych.

# grupa potwierdzona przy minimum 30 osobach
# połączenia antenowe realizowane przy minimum 6 osobach

Cena zawiera:

 • autokar do dyspozycji na cały czas wycieczki{ autokar klasy lux –wc, dvd, klimatyzacja)
 • 9 noclegów w hotelach *** ze śniadaniem wzmocnionym oraz obiadokolacją
 • opłaty drogowe
 • opiekę pilota i przewodnika
 • organizację Mszy Świętych każdego dnia
 • ubezpieczenie NW i KL
 • obowiązkową opłatę na TFG i TFP
 • opiekę przewodnika duchowego

Cena nie zawiera:

 • Kosztów realizacji programu turystycznego– opłat wjazdowych do miast oraz parkingów, rejsu statkiem Salerno-Amalfi-Salerno, opłat związanych z wejściem do Bazyliki Św. Piotra, systemów tour guide na czas całego wyjazdu: 80,00€ płatne obowiązkowo u pilota w autokarze
 • napoi do obiadokolacji, za wyjątkiem wody
 • świadczeń nie wymienionych w ofercie
 • dopłaty do pokoju 1 osobowego ( +15 € za każdy nocleg)
+48 518 767 108 /24h/ kontakt@pielgrzymkowo.pl