Biuro organizacji pielgrzymek

Pielgrzymka po Polsce

Koszt: 1180zł
Termin5 dni

Opis

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników o godz. 11:00. Wyjazd w kierunku Podlasia. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Białegostoku.

DZIEŃ 2

Śniadanie, po którym udamy się do Zwierek, gdzie zobaczymy cerkiew w żeńskim Monasterze Narodzenia Przenajświętszej Bogurodzicy. Później wyruszymy w kierunku Białowieży, a po drodze krótki postój urządzimy w Trześciance – wsi leżącej na Szlaku Otwartych Okiennic, który słynie z tradycyjnej zabudowy drewnianej. Odwiedzimy także Sobór Trójcy Świętej w Hajnówce, który jest jedną z najokazalszych cerkwi w Polsce i zarazem wspaniałym przykładem polskiej architektury współczesnej. Później odprawimy Mszę Świętą w kościele św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Białowieży oraz zobaczymy najważniejsze zabytki takie jak: cerkiew św. Mikołaja Cudotwórcy z ikonostasem z chińskiej porcelany, budynek dawnego dworca czy dworek gubernatora grodzieńskiego, który obecnie służy Białowieskiemu Parkowi Narodowemu. Spotkanie z królem puszczy w Rezerwacie Pokazowym Żubrów. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie, po którym nawiedzimy Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie wraz z Górą Krzyży, która powstała na wzór podobnego miejsca w litewskich Szawlach. Nie ominiemy także źródełka z cudowną wodą. Następnie udamy się do Sokółki – odprawimy tutaj Mszę Świętą w kościele św. Antoniego, gdzie w 2008 roku miał miejsce cud eucharystyczny. Odwiedzimy również Muzeum Ziemi Sokólskiej. Po południu pomodlimy się w Sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki w Różanymstoku oraz udamy się do Suchowoli. Zawitamy tu do Izby Pamięci bł. ks. Jerzego Popiełuszki przy kościele, w którym został ochrzczony przyszły kapelan „Solidarności” oraz przespacerujemy się po parku miejskim, gdzie znajduje się jego pomnik. Kolejnym punktem będzie wieś Okopy. Zatrzymamy się tam pod domem rodzinnym ks. Jerzego. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Następnie udamy się do Supraśla, gdzie zobaczymy imponujący Monaster Zwiastowania Przenajświętszej Bogurodzicy i św. Apostoła Jana Teologa – jeden z niewielu w Polsce męskich klasztorów prawosławnych. Zwiedzimy również miejscowe muzeum ikon. Wyjedziemy w kierunku tatarskich Kruszynian, a po drodze przystaniemy w Krynkach - kresowym miasteczku, gdzie zobaczymy pozostałości jego dawnej historii takie jak ruiny synagog czy jedyne w Polsce sześcioboczne rondo. W Kruszynianach zwiedzimy najstarszy meczet w Polsce wraz z mizarem, czyli cmentarzem. Dla chętnych będzie również czas na degustację tatarskich potraw. Na obiadokolację i nocleg wrócimy przez miejscowość Bobrowniki, gdzie znajduje się przejście graniczne z Białorusią oraz Królowy Most – miejsce akcji filmowej trylogii „U Pana Boga…”.

DZIEŃ 5

Śniadanie, po którym odwiedzimy stolicę Podlasia – Białystok. Zwiedzimy: Pałac Branickich zwany „Wersalem Podlasia” (z zewnątrz) i otoczony przepięknymi ogrodami, Rynek Kościuszki z ratuszem, katedrę Wniebowzięcia NMP oraz cerkiew św. Mikołaja Cudotwórcy. Nawiedzimy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, gdzie odprawimy Mszę Świętą i poznamy historię bł. Księdza Michała Sopoćki, spowiednika i przewodnika duchowego św. Faustyny Kowalskiej. Następnie udamy się do Tykocina zwanego perłą baroku. Spacer po starówce miasta: Plac Stefana Czarneckiego wraz z pomnikiem oraz zespół kościelny pw. Trójcy Przenajświętszej. Zobaczymy muzeum znajdujące się w Wielkiej Synagodze z XVII wieku oraz Zamek króla Zygmunta Augusta (z zewnątrz). Wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie pielgrzymki w godzinach nocnych.


Cena:

 • 1180,00 złotych ( przy grupie (50-58) płatnych plus opiekun duchowy.

Cena zawiera:

 • Przejazd klimatyzowanym autokarem;
 • 4 noclegi w hotelu **, zakwaterowanie w pokojach 2-3-osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 4 śniadania, 4 obiadokolacje,
 • Opiekę pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchową kapłana;
 • Ubezpieczenie: NNW do 10000 zł;
 • Podatki, opłaty klimatyczne
 • Opłaty za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych, indywidualne zestawy słuchawkowe oraz innych opłat związanych z realizacją programu

Cena nie zawiera:

 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 320 zł;
+48 518 767 108 /24h/ kontakt@pielgrzymkowo.pl