Biuro organizacji pielgrzymek

Pielgrzymka do Włoch z dekanatu Wadowice

Niezapomniana ośmiodniowa wycieczka Włochy północne - Rzym

Koszt: 1600zł + 90€
Termin8 dni (20.08-27.08.2019)
Wyżywienieśniadania i obiadokolacje
Zakwaterowanie6 noclegów w hotelu***

Opis

Pielgrzymka Włochy - 8 dni (20.08-27.08.2019)

 

1 dzień /wtorek - 20.08.2019/:

Msz święta na rozpoczęcie pielgrzymki. Następnie wyjazd z Wadowic o godzinie 01:00. Przejazd tranzytowy przez terytorium Czech, Austrii do Włoch. Przejazd do centrum Werony w godzinach popołudniowych. Zwiedzanie miasta Romea i Julii: rzymski amfiteatr Arena, Piazza dei Signori, Casa Capuleti ze słynnym balkonem szekspirowskiej Julii. Następnie przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

2 dzień /środa - 21.08.2019/:

Śniadanie. Wyjazd na wycieczkę dookoła jeziora Garda. Powierzchnia jeziora wynosi aż 370 kilometrów kwadratowych, co sprawia, że ten zbiornik wodny jest największy (jest również najczystszy) na terenie słonecznej Italii. Maksymalna długość jeziora Garda wynosi 55 kilometrów, szerokość waha się pomiędzy 4 a 12 kilometrów, a dno znajduje się miejscami nawet na głębokości 346 metrów. Przejazd do miejscowości Sirmione. Znajdują są tutaj najbardziej prestiżowe hotele nad całym jeziorem, posiadające własne baseny termalne. Historyczne centrum oddzielone jest od reszty cypla fosą, która biegnie dookoła zamku. Na starówkę wchodzi się przez historyczną bramę zamku Scaligerich, wzniesionego w XIII w. Po przekroczeniu bramy miasta czeka gąszcz wąskich uliczek, a urokliwe centrum z każdej strony otoczone jest wodą. Następnie przejazd do miejscowości Malcesine. Spacer po malowniczym miasteczku położonym nad brzegiem Jeziora Garda z majestatycznym zamkiem Scaligerich. Wyjazd kolejką gondolową na Monte Baldo na wysokość 2 218 m.n.p.m. skąd rozpościera się przepiękny widok na Dolomity oraz Lago di Garda. Następnie przejazd do miejscowości Spiazzi i przejazd do Sanktuarium Madonna Della Corona. Sanktuarium zawieszone jest niezwykle malowniczo na wysokości 774 metrów nad poziomem morza. U jego stóp ciągnie się równie malownicza dolina Adygi. Dolina i zbocze Monte Baldo, na którym wzniesiono to niezwykłe miejsce, otoczone są koroną górskich wierzchołków. Nawiedzenie Sanktuarium i Msza Święta. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

3 dzień /czwartek - 22.08.2019/:

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Mediolanu – kosmopolitycznej stolicy mody. Zwiedzanie: Piazza del Duomo ze słynną gotycką katedrą (Msza Święta), Galleria Vittorio Emanuele z eleganckimi kawiarniami, tradycyjne miejsce spotkań mediolańczyków, Piazza della Scala ze słynną operą La Scala, Castello Sforzesco. Przejazd do Lukki i zwiedzanie historycznego centrum, otoczonego renesansowymi murami oraz sanktuarium św. Gemmy Galgani. Przejazd do Borgo a Mozzano- miejscowości, która słynie ze swego mostu – Św. Magdaleny (St. Maddalena)- powszechnie znanym jako Most Diabła – Ponte del Diavolo- oficjalnie datowany na 1322 r. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

4 dzień /piątek - 23.08.2019/:

Wczesne śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Pizy. Spacer po placu Cudów ze słynną Krzywą Wieżą, wizyta w katedrze i baptysterium. Przejazd do Sieny. Zwiedzanie jednego z najpiękniejszych średniowiecznych miast europejskich: Piazza del Campo, katedra, spacer po via di Città z pięknymi pałacami. Przejazd do Orvieto. Przejazd kolejką do centrum i zwiedzanie miasta sięgającego czasu Etrusków. Zwiedzanie katedry Cudu Eucharystycznego z Bolseny związanego z historią Bożego Ciała (Msza Święta). Powrót kolejką na parking. Przejazd do Rzymu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

5 dzień /sobota - 24.08.2019/:

Śniadanie, przejazd na Watykan. Msza Święta w Bazylice Św. Piotra. Zwiedzanie Bazyliki oraz Placu Św. Piotra. Czas wolny na zakup pamiątek i dewocjonaliów. Zwiedzanie Rzymu– Bazylika św. Pawła za Murami, Bazylika Santa Maria Maggiore. Spacer przez centrum historyczne – Plac Wenecki, Pomnik Ojczyzny, Kapitol, Fora Cesarskie, Koloseum, Fontanna di Trevi oraz schody hiszpańskie i Plac Navona. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

6 dzień /niedziela - 25.08.2019/:

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do centrum- Bazylika św. Jana na Lateranie, Święte Schody, Bazylika Świętego Krzyża w Jerozolimie z relikwiami świętych. Przejazd na Plac św. Piotra i udział w modlitwie Anioł Pański z udziałem Ojca Świętego (zależne od obecności Papieża). Przejazd do Rocaporeny i zwiedzanie małej wioski z której pochodzi święta Rita. Przejazd do Casci i zwiedzanie Sanktuarium związanego z życiem św. Rity– Msza Święta. Kolejno przejazd do hotelu w okolicach Asyżu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

7 dzień /poniedziałek - 26.08.2019/:

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie miasta związanego z życiem św. Franciszka oraz św. Klary. Bazylika Matki Bożej Anielskiej (Msza Święta), Bazylika św. Klary, spacer przez centrum historyczne, Bazylika św. Franciszka. Przejazd do Padwy. Zwiedzanie Bazyliki Św. Antoniego, Plac Prato. Wyjazd z Padwy w godzinach wieczornych i przejazd przez Czechy, Austrię do Polski.

8 dzień /wtorek - 27.08.2019/:

Msza Święta w Wadowicach i zakończenie pielgrzymki w godzinach południowych.


Cena:

1600pln + 90 €

ZAPISY: do 15 kwietnia w Kancelarii Parafialnej z zaliczką 600 zł.
Bliższe informacje u ks. Piotra - tel: 790 553 660

Cena zawiera:

 • Przejazd autokarem (WC, DVD, Klimatyzacja, Caffe- Bar);
 • 6 noclegów w hotelach min. 3* w pokojach 2-, 3- osobowych z pełnym węzłem sanitarnym;
 • Wyżywienie wg. programu: śniadania i obiadokolacje;
 • Ubezpieczenie KL/NW; Opiekę pilota przewodnika na całej trasie;
 • Kawa oraz herbata podczas przejazdów;
 • Bilety wstępu: kolejka na Monte Baldo, katedra Mediolan, katedra Piza, Katedra Siena, katedra Orvieto;
 • Opłaty wjazdowe do miast;
 • Użyczenie urządzeń TOUR-GUIDE.

Cena nie obejmuje:

 • Dopłaty do pokoju 1- osobowego;
 • Napoi do obiadokolacji (z wyjątkiem wody);
 • Świadczeń nie wymienionych w ofercie.

Uwaga:

 • Wstępy do obiektów sakralnych możliwe będą wyłącznie w wypadku kiedy nie będą odbywać się nabożeństwa; Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany kolejności realizacji programu. Organizator zastrzega sobie prawo do niepełnej realizacji w/w programu z przyczyn od niego niezależnych (tj. remont obiektu, strajk, przerwa w działalności, zmiana godzin lub dni funkcjonowania, oraz innych przypadków losowych) uniemożliwiających wizytę w danym obiekcie, a o zaistnieniu których nie posiadał wiedzy w dniu składania oferty;
 • Program jest ramowy i realizacja poszczególnych dni jest uzależniona od warunków pogodowych.
+48 669 211 770 /24h/ kontakt@pielgrzymkowo.pl