Biuro organizacji pielgrzymek

PIELGRZYMKA DO TURCJI–13 dni z Kapadocją 24.06- 06.07.2023

Koszt: 1500 PLN + 540 €
Termin24.06- 06.07.2023
WyżywienieHB
ZakwaterowanieHotel min. ***

Opis

Trasa:

EDIRNE- ISTAMBUŁ– KAPADOCJA–TARS– KONJA– PAMUKKALE– EFEZ– KUŞADASI– MILET– DIDYMA– BERGAMA– ASKLEPION– TROJA- CANAKKALE

Program wyjazdu:

Dzień 1 (24.06.2023) /sobota /
Wyjazd z Nowego Sącza o godz. 00,01( z innych miast według rozkładu jazdy) przejazd do Nagoszyna Msza Święta) i rozpoczęcie pielgrzymki. Przejazd przez terytorium: Polski, Słowacji, Węgier i Serbii. Przejazd do hotelu tranzytowego na terytorium Bułgarii . Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
Dzień 2 (25.06.2023)  /niedziela/
Msza Święta i wczesne  śniadanie. Przejazd przez terytorium Bułgarii. Przekroczenie granicy Bułgarsko- Tureckiej. Przyjazd do Stambułu. Przejazd przez Most Bosforski do Azji. Panorama Stambułu ze wzgórza Ćamlica , rejs statkiem po Cieśninie Bosforskiej. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg. Dla chętnych nocny objazd podświetlonego Stambułu.
Dzień 3 (26.06.2023) /poniedziałek/
Śniadanie. Zwiedzanie obiektów kulturowych: zwiedzanie: Bazaru Egipskiego, Meczet „Yeni”,Haga Sofia- Kościół Mądrości Bożej, zwany również Wielkim Kościołem. Monumentalna świątynia bizantyjska, uważana za najwspanialszy obiekt architektury i budownictwa całego pierwszego tysiąclecia naszej ery. Topkapi- pałac w centrum Stambułu, który był rezydencją sułtanów przez ponad 380 lat, od 1453 roku wybudowany za czasów Sułtana Mehmeta. Błękitny Meczet -ostatnich, a zarazem najwspanialszych przykładów tzw. „klasycznego okresu” sztuki islamskiej w Turcji. Hipodrom- niezachowana budowla bizantyjska, przeznaczona jako miejsce wyścigów dla koni i rydwanów, obecnie plac w Stambule, na którym znajduje się obelisk z Egiptu, obelisk Konstantyna oraz Wężowa Kolumna i fontanna Wilhelma II. Wielki Bazar – ok. 4000 sklepów z odzieżą, pamiątkami, złotem i dywanami pod jednym dachem. W trakcie zwiedzania Msza Święta w kościele Św. Antoniego. Czas wolny.  Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
Dzień 4 (27.06.2023) /wtorek/
Wczesne śniadanie. Przejazd do Kapadocji. W trakcie przejazdu nawiedzenie  Kościoła Św. Barbary w Izmicie /Msza św./. Po drodze do Kapadocji zwiedzanie Tuz– jeziora solnego w środkowej Turcji – drugie największe pod względem wielkości. Przyjazd do Kapadocji,. Przyjazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
Dzień 5 (28.06.2023 /środa/
Wyjazd na oglądanie startu i lotu balonów / dla chętnych ze względu na bardzo wczesną porę /. Śniadanie w hotelu, zwiedzanie Kapadocji – Uchisar, Goreme, Cavusin, Zelve, Avanos, wizyta w pracowni porcelany, oraz w pracowni złotniczej. Msza Święta plenerowa w jednym ze  wczesno chrześcijańskich kościołów. Zwiedzanie kompleksu klasztornego wraz ze szpitalem wykutym w skałach . Powrót do hotelu, obiadokolacja. Udział w wieczorku folklorystycznym „Turecka Noc”. Nocleg.
Dzień 6 (29.06.2023) /czwartek/
Śniadanie , przejazd do Tarsu – miasto narodzin św. Pawła jest obecnie nowoczenym mastem przemysłowym nad Morzem Śródziemnym. Zwiedzimy centrum historyczne z murami obronnymi i Bramą Kleopatry, Meczet, oraz Kościół poświęcony św.Pawłowi. /Msza św./  Przejazd w kierunku hotelu na trasie do Konyi. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.
Dzień 7 (30.06.2023) /piątek/
Po śniadaniu, wcześnie rano wyjazd z hotelu w kierunku Pamukkale. Po drodze zwiedzanie Konji– Dervis Museum, Meczet Selime Architekta Sinana. Msza sw. w Kościele pw. Św. Pawła. przyjazd do Pamukkale w porze wieczornej. w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu.
Dzień 8 (1.07.2023) /sobota/
Śniadanie w hotelu i zwiedzanie Pamukkale– śnieżnobiałych tarasów wapiennych, które objęło patronatem UNESCO, wpisując je na listę światowego dziedzictwa przyrodniczego. Zwiedzanie największego zachowanego Nekropolis oraz wizyta w starożytnym mieście Herapolis z możliwością kąpieli w basenie Kleopatry. Przejazd do Laudocei – Msza św. na terenach archeologicznych. Miasto wymienione w Epokalipsie św.Jana. Zwiedzanie terenów archeologicznych. Przejazd do Didim, gdzie znajdują się ruiny starożytnego miasta Didymy oraz świątyni Apollina. Następnie przejazd do Miletu- miasta jońskiego na wybrzeżu Karii przy ujściu rzeki Meander. Przyjazd do Kusadasi, zakwaterowanie w hotelu i obiadokolacja. .
Dzień 9 (2.07.2023) /niedziela/
Msza Święta w hotelu. Śniadanie. Wyjazd na wycieczkę statkiem po morzu. Możliwość zażywania kąpieli morskich w malowniczych zatokach. Powrót do hotelu i czas wolny, korzystanie z możliwości rekreacyjnych hotelu, wieczorem obiadokolacja. Po kolacji wyjazd do centrum Kusadasi – czas wolny i powrót do hotelu. Nocleg.
Dzień 10 (3.07.2023) /poniedziałek/
Śniadanie. Zwiedzanie Efezu – jednego z najlepiej zachowanych miast portowych okresu jońskiego oraz zwiedzanie Domu Matki Boskiej. Msza Święta. Selćuk – Bazylika św.Jana. Powrót do hotelu, czas wolny – plażowanie (hotel położony nad morzem), wieczorem obiadokolacja.
Dzień 11(4.07.2023)   /wtorek/
Msza Święta w hotelu. Śniadanie. Wyjazd z Kusadasi do Canakkale. Po drodze panorama  Bergamy- Kompleksu archeologicznego ruin starożytnego Pergamonu znajdującego się na górującym nad współczesnym miastem akropolu. Na obrzeżach Bergamy znajduje się także inne stanowisko archeologiczne – ruiny dawnego Asklepiejonu  – zwiedzanie. Pokaz produkcji wyrobów z onyksu, . Następnie zwiedzanie ruin starożytnej Troi, miasta szczególnie znanego z wojny, opisanej w starogreckim poemacie epickim „Iliada”. Przyjazd do Canakkale, obiadokolacja i nocleg.
Dzień 12 (5.07.2023) /środa/
Msza św. w hotelu. Śniadanie, przejazd mostem przez  Cieśniny Dardanele, Przejazd do Edirne– dawnego Hadrianopolu. Zwiedzanie centrum historycznego: Meczet „Selime”- słynnego architekta Sinana, Pomnik Koćaka Sinana, bazar. Czas wolny na zakupy. przejazd przez terytorium Turcji, Bułgarii i Serbii. Na terenie Serbii  – zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
Dzień 13 (6.07.2023) /czwartek/
Przejazd przez terytorium Serbii,  Węgier i Słowacji. Zakończenie pielgrzymki w godzinach wieczornych.

Cena zawiera:

 • Transport autokarem (WC, Klimatyzacja, DVD, Caffe- Bar, Uchylne i rozsuwane fotele),
 • Zakwaterowanie w hotelach min. *** w pokojach 2-,3- osobowych z pełnym węzłem sanitarnym i klimatyzacją,
 • Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje wg. programu,
 • Opieka pilota-przewodnika,
 • Kawa i herbata podczas przejazdów,
 • Ubezpieczenie NNW/KL

Cena nie zawiera:

Kosztów realizacji programu turystycznego tj.: Wstępy do zwiedzanych obiektów i przewodników lokalnych, opłaty drogowe oraz parkingowe, użyczenie urządzeń TOUR-GUIDE: + 180 EUR – obligatoryjnie płatne u pilota w autokarze,

 • Dopłaty po pokoju 1- osobowego (+ 220 EUR),
 • Napoi do obiadokolacji,

ATRAKCJI FAKULTATYWNYCH:

 • Lotu balonem (ok. 180 – 200 EUR – cena ruchoma),
 • Udział w wieczorku folklorystycznym w Kapadocji (+ 35 EUR)
 • Rejsu po zatoczkach Morza Egejskiego ok. 6-7 godz. / z posiłkiem /– 25euro
+48 518 767 108 /24h/ kontakt@pielgrzymkowo.pl