Biuro organizacji pielgrzymek

Pielgrzymka do Toskanii i Cinque Terre 8 dni

Koszt: 1680zł
Termin8 dni

Opis

Dzień 1
Wyjazd godz. 22,00, przejazd tranzytowy do Włoch.
Dzień 2
Przejazd przez Włochy, dojazd do Verony. Spacer po mieście Romea i Julii. W trakcie spaceru zobaczymy z zewnątrz słynną Arene Verona, jeden z doskonale zachowanych amfiteatrów z czasów starożytnego cesarstwa Rzymskiego. Następnie zobaczymy dom Szekspirowskiej Julii, a w kolejności słynne Piazza Erbe. W trakcie pobytu Msza Święta. Powrót do autokary i przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
Dzień 3
Śniadanie,. Przejazd do miejscowości Spiazzi i zwiedzanie przepięknie zawieszonego w skałach Sanktuarium Madonna della Corona połączone z Mszą Świętą. Przejazd do miejscowości Limone. Spacer po cudownej miejscowości Limone. Przejazd do Mediolanu. Zwiedzanie miasta- Castello Sforzesco, słynny Teatr La Scala ( z zewnątrz) Galeria Vittorio Emanuele, Katedra. Czas wolny. Następnie powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
Dzień 4
Śniadanie wykwaterowanie i przejazd do miejscowości La Spezia położonej w rejonie Cinque Terre. Przejazd pociągiem wzdłuż wybrzeża morza tyreńskiego do miejscowości Monterosso al. Mare. Spacer po malowniczej miejscowości, następnie przejazd pociągiem i zwiedzanie miejscowości Vernazza.. Czas wolny na relaks na plaży w kurorcie nadmorskim. Powrót pociągiem do La Spezia. Przejazd do miejscowości Portovenere, zwiedzanie miasta i Msza Święta w kościele św. Piotra. Przejazd do miejscowości Montecatini Terme, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.
Dzień 5
Śniadanie i przejazd do Pisy. Zwiedzanie miasta-Plac Cudów, Katedra,( Msza Święta) Baptysterium i Krzywa Wieża ( z zewnątrz). Następnie przejazd do Sieny. Spacer po przepięknym toskańskim miasteczku. Kościół św. Dominika, Katedra (z zewnątrz), Piazza del Campo (słynny plac miejski na którym rozgrywane jest palio) Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
Dzień 6
Śniadanie, przejazd do miejscowości San Pietro al. Grado zwiedzanie kościoła wybudowanego w miejscu gdzie św. Piotr po przybyciu do Włoch odprawiał pierwsze msze święte (Msza Święta), następnie przejazd do Lukki i nawiedzenie Sanktuarium z grobem Św. Gemmy Galgani.. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
Dzień 7
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu przejazd do Florencji. Przejazd tramwajem do centrum miasta, następnie zwiedzanie Florencji-Santa Maria Novella (z zewnątrz), spacer przez centrum historyczne, Bazylika Santa Maria dei Fiori, Baptysterium( z zewnątrz), Santa Croce(z zewnątrz), Ponte Vecchio. Zwiedzanie Bazyliki Santa Maria Maggiore (Msza Święta) Następnie spacer na wzgórze Michała Anioła z którego roztacza się przepiękny widok na całą Florencję. Powrót do centrum, kolacja i przejazd tramwajem na parking. Wyjazd w drogę powrotną.
Dzień 8
Przyjazd w godzinach południowych.


Cena:

  • 1680,00 (przy grupie 55 płatnych+opiekun duchowy)

Cena zawiera:

  • Przejazd autokarem (WC, Klimatyzacja, DVD, Caffe- Bar),
  • 5 noclegów w hotelach min. *** w pokojach 2-, 3- osobowych z pełnym węzłem sanitarnym,
  • Śniadania i obiadokolacje w hotelach według programu,
  • Opiekę pilota- przewodnika,
  • Kawę i herbatę podczas przejazdów,
  • Ubezpieczenie KL/NW

Cena nie zawiera:

  • Kosztów realizacji programu turystycznego: Cinque Terre card,  opłat wjazdowych do miast, taks klimatycznych, biletów wstępu: katedra Milano, Katedra Pisa, kolacji Florencja, oraz użyczenia zestawów TOUR-GUIDE: 65 EUR/os – obligatoryjnie płatne u pilota w autokarze.
  • Napoi do kolacji, za wyjątkiem wody
  • Świadczeń nie wymienionych w ofercie.
+48 518 767 108 /24h/ kontakt@pielgrzymkowo.pl