Biuro organizacji pielgrzymek

PIELGRZYMKA 13 DNI 18.10- 30.10.2022

Koszt: 1 350 PLN + 660 €
Termin18.10- 30.10.2022
Wyżywieniewyżywienie wg. programu
Zakwaterowanie12 noclegów w hotelach **/***

Opis

Mariazell- Spiazzi-Turyn- La Salette- Barcelona- Montserrat- Saragossa- Toledo- Fatima- Porto- Sameiro- Braga- Santiago de Compostela- Leon- Lourdes- Avignon- San Remo- Ossiach

Program wyjazdu:

1 Dzień

Wyjazd z Nowego Sącza o godzinie 00:15 (z pozostałych miast wg. rozkładu jazdy połączeń antenowych). Przejazd tranzytowy na terytorium Austrii. Przejazd do Mariazell i nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Narodów Słowiańskich. W czasie pobytu Msza Święta. Następnie przejazd do hotelu w okolicach Werony. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

2 Dzień

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do miejscowości Spiazzi i przejazd do Sanktuarium Madonna Della Corona. Sanktuarium zawieszone jest niezwykle malowniczo na wysokości 774 metrów nad poziomem morza. Nawiedzenie Sanktuarium i Msza Święta. Przejazd do Turynu, nawiedzenie Katedry z Całunem Turyńskim oraz Kościoła z grobem Św. Jana Bosko Następnie przejazd do hotelu w okolicach Turynu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

3 Dzień

Wczesne śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do francuskiego Sanktuarium Matki Bożej z La Salette. Nawiedzenie Sanktuarium. Następnie przejazd w okolice Barcelony. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

4 Dzień

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Barcelony. Zwiedzanie stolicy Katalonii w której to swe dzieła tworzył niepowtarzalny artysta Gaudi. Podczas zwiedzania zobaczyć będzie można: Pomnik Kolumba, Ramble, Dzielnica Gotycka z Katedrą św. Eulalii, Pałac Królewski. Następnie przejazd do Montserrat, miejsca gdzie czczona jest niewielka figurka Madonny, nazwana La Morenta. Nawiedzenie Sanktuarium. Następnie przejazd do Saragossy i nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Pilar. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie i obiadokolacja. Nocleg.

5 Dzień

Śniadanie i wykwaterowanie. Przejazd do Toledo. Spacer po Starym Mieście wokół najpiękniejszych zabytków: Biała Synagoga z 1180r, późnogotycki Klasztor Franciszkanów, Św. Jana od Królów, zwiedzanie gotyckiej katedry – najważniejszej świątyni hiszpańskiego Kościoła i miejsca spoczynku większości królów Kastylii. Następnie Kościół Santo Tome – ze słynnym obrazem El Greca- Pogrzeb Hrabiego Orgaza. Przejazd do Fatimy. Zakwaterowane, obiadokolacja i nocleg.

6 Dzień

Śniadanie. Całodzienny pobyt w Fatimie. Zwiedzanie Bazyliki, czas wolny na modlitwę w Kaplicy Objawień ze słynną figurką Fatimskiej Madonny (w koronie znajduje się kula podarowana przez Ojca Świętego Jana Pawła II). Obiadokolacja, udział w procesji i nocleg.

7 Dzień

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Droga krzyżowa. Zwiedzanie miejsc związanych z życiem dzieci (wioska Aljustrel). Przejazd do Porto. Krótkie zwiedzanie miasta. Następnie przejazd w okolice Bragi. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

8 Dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Sanktuarium Św. Jana Pawła II w Sameiro. Następnie zwiedzanie malowniczego Sanktuarium Bom Jesus do Monte w Bradze. Przejazd do Santiago de Compostela. Nawiedzenie Bazyliki z relikwiami św. Jakuba Apostoła. Przejazd do hotelu w okolicach Ponferady. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

9 Dzień

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Leon – Katedra Santa Maria de la Regla. Następnie przejazd do Lourdes. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

10 Dzień

Śniadanie. Zwiedzanie sanktuarium Lourdes: Grota Massabielska, Bazyliki (Górna, Różańcowa, Piusa X). Zwiedzanie miejsc związanych z życiem Św. Bernadetty. Czas wolny na indywidualną modlitwę. Obiadokolacja. Uczestnictwo w wieczornej procesji z lampionami. Nocleg.

11 Dzień

Wczesne śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Avignon. Zwiedzanie miasta, które zasłynęło, jako Stolica Papieska w XVI w. Krótki spacer: Pałac Papieski, Pont Saint-Bénézet. Przejazd do hotelu w okolicy San Remo na terytorium Włoch. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

12 Dzień

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do San Remo– najsłynniejszego kurortu nad Morzem Liguryjskim, znanego z festiwali, kasyna gry i targów kwiatowych. Spacer po Corso dell’Imperatrice z egzotycznymi palmami i zwiedzanie La Pigna – malowniczego średniowiecznego starego miasta. Następnie przejazd do hotelu w regionie Veneto. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

13 Dzień

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd w kierunku Polski. Po drodze przejazd do miejscowości Ossiach– zwiedzenie klasztoru i miejsca pochówku króla Bolesława Śmiałego. Powrót do Nowego Sącza w późnych godzinach nocnych.

Świadczenia

Cena zawiera:

  • Przejazd autokarem (WC, Klimatyzacja, DVD),
  • 12 noclegów w hotelach **/*** w pokojach 2-, 3- osobowych z pełnym węzłem sanitarnym,
  • Wyżywienie wg. programu
  • Opiekę pilota- przewodnika na całej trasie,
  • Ubezpieczenie KL/NNW,

Cena nie zawiera:

  • Dopłaty do pokoju 1-osobowego (+ 180 EUR/os),
  • Napoi do kolacji,
  • Świadczeń nie wymienionych w ofercie

Uwagi:

  • W każdym dniu Msza Święta
  • Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany kolejności realizacji programu turystycznego. Organizator zastrzega sobie prawo do niepełnej realizacji w/w programu z przyczyn od niego niezależnych (tj. remont obiektu, strajk, przerwa w działalności, zmiana godzin lub dni funkcjonowania oraz innych przypadków losowych) uniemożliwiających wizytę w danym obiekcie, a o zaistnieniu których nie posiadał wiedzy w dniu przygotowywania w/w programu. Wstępy do obiektów sakralnych możliwe będą wyłącznie w przypadku, kiedy nie będą odbywać się nabożeństwa.
+48 539 628 088 /24h/ kontakt@pielgrzymkowo.pl