Biuro organizacji pielgrzymek

Grecja 10 dni z promem

Grecja przez Serbię, powrót przez Włochy

Koszt: 2350 zł/os.
Termin10 dni
Wyżywienieśniadania i obiadokolacje
Zakwaterowanie7 noclegów Hotel***/Prom

Opis

Grecja przez Serbię, powrót przez Włochy

1 dzień /piątek/:

Zbiórka uczestników msza święta i wyjazd z kraju godz.     ,oo. Przejazd przez Słowację, Węgry i Serbię , nocny przejazd do Salonik przez terytorium Macedonii.

2 dzień /sobota/:

Przerwa na toaletę  poranną . Zwiedzanie Salonik(msza święta) – Biała Wieża,  Katedra, centrum historyczne, pomnik Aleksandra Wielkiego , Cytadela , panorama miasta z tarasu widokowego.

Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

3 dzień /niedziela/:

Śniadanie Przejazd do Verii /dawnej Berei/.Miejsce odwiedzone przez Apostoła Pawła. Masza  Święta – ołtarz polowy.  Przejazd do KALAMPAKI.

Meteory – bizantyjskie klasztory „zawieszone” na skalnych szczytach. Klasztory zostały wybudowane w XIV w. przez mnichów poszukujących odosobnienia i miejsca dla duchowego rozwoju. Są one prawdziwymi muzeami bizantyjskiej sztuki, z pięknymi ikonami, starymi manuskryptami, jedynymi w swoim rodzaju mozaikami i freskami. Meteory o jedne z najwspanialszych atrakcji turystycznych świata. Zwiedzanie 2 klasztorów. Pobyt w pracowni Ikon z pokazem  „pisania ikon”. Przejazd do hotelu w Kalampace.

4 dzień /poniedziałek/:

Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu przejazd do DELF. Po drodze pomnik Leonidasa i 300 Spartan w Termopilach. Delfy: Wyrocznia Apollina w Delfach zna była już ok. 1500 w p.n.e., została uświetniona Świątynią i Teatrem Apolla raz licznymi posągami i budowlami. Wysokie skały wokół świątyni odbijają echo wypowiedzianych słów. Przejazd do hotelu w Loutrakach , zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

5 dzień /wtorek/:

Śniadanie. Przejazd i zwiedzanie ATEN m.in. Akropol, Partenon, Agora, Łuk Hadriana, przejazd przez Plac Sindagma, Ogrody Królewskie, Pałac Prezydencki, czas wolny. Powrót do hotelu. Kolacja połączona z udziałem  w wieczorku folklorystycznym  i nocleg.

6 dzień /środa/:

Śniadanie – pobyt  wypoczynkowy w pięknej miejscowości nadmorskiej Loutraki . Hotel położony  100 m od pięknej plaży. Obiadokolacja i nocleg.(możliwość organizacji rejsu Kanałem Korynckim – cena ok. 20 euro/os  ( czas trwania ok. 2-3 godz. Przepłynięcia w 2 strony)

7 dzień /czwartek/:

Po śniadaniu przejazd na Peloponez. Zwiedzanie Argolidy: EPIDAVROS – starożytne uzdrowisko, słynące do dziś ze starożytnego teatru stworzonego prze Polikleta Młodszego w IV w.p.n.e. NAFPLIO – pierwsza stolica nowożytnej Grecji, miasto uważane za najpiękniejszą osadę w Grecji, położone nad morzem. Można w nim znaleźć wenecką twierdzę w porcie, miejskie mury obronne oraz fortecę która góruje nad wszystkimi ze szczytów Palamidy – objazd miasta kolejką. ; MYKENY – Brama Lwów (wejście na Akropol), ruiny Pałacu, nekropolia z grobami szybowymi, pozostałości domów, pomieszczeń magazynowych oraz cysterny na wodę. Przejazd na krótką sesję zdjęciową nad Kanałem Korynckim. Powrót do hotelu ,obiadokolacja i  nocleg.

8 DZIEŃ/piątek/:

Śniadanie – wykwaterowanie ,przejazd do Koryntu – zwiedzanie terenów archeologicznych.

Przejazd doPatras – zwiedzanie Kościoła z relikwiami Św. Andrzeja . Pożegnalny poczęstunek w stylu greckim /suflaki + napój./ Przejazd do portu. Zakwaterowanie na prom  relacji : PATRAS – WENECJA. Nocleg na promie – kabiny 4-os. wewnętrzne.(kolacja we własnym zakresie)

9 DZIEŃ /sobota/:

całodzienny rejs promem (możliwość opalania, kąpieli-basen, itd.)(wyżywienie we własnym zakresie)

10 Dzień :

wyokrętowanie w godz. rannych w Wenecji . Przejazd do Padwy.  Zwiedzanie Padwy : Plac Prato, Bazylika Św. Antoniego.

Przejazd do Polski  przez terytorium  Austrii, Słowacji. Powrót w godzinach  nocnych.


Cena:

2 350,00 pln (przy grupie minimum 48 max 60)

Cena zawiera: 

 • 6 noclegów Grecja HT ***/pokoje 2,3 os. z łazienkami/
 • 2 noclegi – prom (kabiny 4-osobowe)
 • wyżywienie : 7 obiadokolacji i 7 śniadań
 • wieczorek folklorystyczny,
 • opieka pilota-przewodnika
 • przewodników lokalnych (obowiązkowych)
 • Ubezpieczenie NNW/KL
 • Transport luksusowy autokar (WC,video,barek, klimatyzacja)
 • Rejs promem na trasie : Patras - Wenecja

Cena nie zawiera:

 • napoi do kolacji
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, opłat wjazdowych do miast, zestawów TOUR GUIDE i kolejki - 85 euro, powyżej 65 roku życia -  65 euro, młodzież do lat 18 -  25euro /płatne obligatoryjnie/
 • możliwość rozszerzenia oferty o Filipii – Kawali / dochodzi 1 dzień,  1 nocleg HB , km, wstępy – cena wzrasta o 150 zł/os.
+48 669 211 770 /24h/ kontakt@pielgrzymkowo.pl