Biuro organizacji pielgrzymek

Bośnia i Hercegowina - Czarnogóra 7 dni

Sarajewo-Mostar-Blagaj-Medziugorje-Kravica-Perast-Kotor-Budwa-...

Koszt: 1500 zł/os.
Termin7 dni
Wyżywienieśniadania i obiadokolacje
Zakwaterowanie5 noclegów Hotel***

Opis

Sarajewo-Mostar-Blagaj-Medziugorje-Kravica-Perast-Kotor-Budwa-Św.Stefan-Ćanj-Bar-Ulcinj-Ostrog-Piwa

1 dzień:

Wyjazd godziny poranne , przejazd tranzytowy przez Słowację i Węgry ,Chorwację, a następnie do Bośnię i Hercegowinę do Sarajewa. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg. .

2 dzień:

Śniadanie - zwiedzanie Sarajewa , w programie:

  • Katedra Najświętszego Serca Jezusowego,  Biblioteka Vecnica, Meczet Gazi Hursey Bey, Bazar, Most Gawriło Principa. Czas wolny na zjedzenie posiłku i zakup pamiątek.
  • Przejazd do Mostaru – zwiedzanie miasta – słynny most Archtkta Sinnana./wpisane na listę UNESCO/ Przejazd do miejscowości Blagaj – zwiedzanie „domu derwiszy”. Przejazd do Medziugorje. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg. / możliwość uczestnictwa w wieczornych nabożeństwach/.

3 dzień:

śniadanie, pobyt wraz ze zwiedzaniem /Sanktuarium, Góra Kriżowac, miejsce objawień/.

Przejazd i zwiedzanie wodospadów Kravica. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

4 dzień:

Śniadanie. Przejazd do Czarnogóry. Zwiedzanie i objazd „Boki Kotorskiej”.

Perast: prześliczna rybacka osada nad Zatoka Kotorską, krótki rejs na Wyspę Matki Bożej od Skał ze zwiedzaniem sanktuarium i muzeum.

Kotor: warowne miasto nad przepiękną zatoka zwaną „Ustami Kotoru”, jego architektura to wspaniały zlepek wpływów bałkańskich i weneckich/ Miasto wpisane za listę UNECO

Budva:  spacer ze zwiedzaniem   starówki   najbardziej znanego czarnogórskiego kurortu nadmorskiego. Sveti Stefan: panorama z tarasu widokowego niedostępnej dla turystów słynnej „wyspy-hotelu”, jednego z najbardziej ekskluzywnych nadadriatyckich kurortów.  Przejazd do miejscowości Ćanj. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

5 Dzień:

śniadanie. Przejazd do miejscowości Bar –objazd mista :port, cerkiew, katedra katolicka.    Stary Bar: spacer po historycznej części najważniejszego czarnogórskiego portu, usytuowanej na zboczu górskim w oddaleniu od morza. Zobaczenie bramy miejskiej, kościoła św. Katarzyny, ruin katedry św. Jerzego i położonego ;poza miejskimi murami akweduktu tureckiego

Przejazd do Ulcinj to miasto tchnące klimatem Orientu, dużą część jego mieszkańców stanowią Albańczycy.

Starówka Ulcinj usytuowana jest  na wysokim nadmorskim cyplu, otoczona murami obronnymi oraz pozostałościami nadmorskiej fortecy. Powrót do hotelu , obiadokolacja i nocleg.

6  dzień:

Wykwaterowanie, śniadanie. Przejazd  przez Jezioro Szkoderskie /największy naturalny zbiornik wodny na Bałkanach, rezerwat ptactwa wodnego i lilii wodnych/. Przejazd przez Podgoricę – stolica Czarnogóry.

Przejazd i zwiedzanie:  Monastyr Ostrog: wkomponowany w skałę zespól klasztorny obejmujący dolną cerkiew Wprowadzenia Bogurodzicy do Świątyni oraz górną cerkiew Św. Krzyża. Przejazd przez Niksić. Panorama Durmitoru – park narodowy i pasmo górskie Czarnogóry. Kanion rzeki Piva, Jezioro Piwskie. Połączenie rzek Tara i Piwa. Przejazd tranzytowy przez Bośnię, Chorwację, Węgry, Słowację do Polski. 

7 dzień:

powrót do Polski w godzinach dopołudniowych.


Cena:

1.500 zł/os. /dla grupy 45płatnych +1

Cena zawiera: 

przejazd autokarem (wc, klimatyzacja, barek kawowy), 5 noclegów Hotel*** pokoje 2,3-sobowe z łazienkami, wyżywienie : śniadania i obiadokolacje wg programu, opieka pilota-przewodnika(cała trasa), ubezpieczenie NW/KL, kawa i herbata podczas podróży),  opłaty przewodników lokalnych, bilety  wstępu do zwiedzanych obiektów , rejs na wyspę M. Bożej.

Cena nie zawiera:

napoi  do kolacji /za wyjątkiem wody/.  

+48 794 517 060 /24h/ kontakt@pielgrzymkowo.pl